تبلیغات شما اینجا طراحی سایت خرید فالوور
بستن تبلیغات [X]
راهنمای خرید دستگاه DVR

دستگاه های DVR با توجه به المان های متفاوتی بازنگری میشوند . درین مقاله به معرفی و باز‌نگری مطرح ترین این المان ها می‌پردازیم :

موضوعات [پنهان شدن]

1 جور سیستم دستگاه
2 تعداد شبکه تصویر و صدا
3 رزولوشن و تعداد قاب ضبط دستگاه
4 رزولوشن انتقال تصویر
5 تعداد هارد دیسک های قابل پشتیبانی
6 خروجی های تصویر

گونه سیستم دستگاه

( برای اطلاعات اضافه مطلب بازبینی تکنولوژی های دوربین مداربسته آنالوگ را بخوانید )

در گذشته فقط یک سیستم مداربسته آنالوگ وجود داشت ( سیستم آنالوگ تیوی لاینی ) و همگی دستگاه های DVR با هم مطابقت و همخوانی داشتند . بجهت محدودیت های دوچندان در دوربین های تیوی لاینی نسل هایی جدید از این سیستم ( HDTVI , HDCVI , HDSDI , AHD ) به بازار معرفی شد و تا حدودی انتخاب این دستگاه ها پیچیده خیس کرد .

همه انواع دوربین های تیوی لاینی با اشکال DVRهای تیوی لاینی همخوانی دارند . نکته مهم اینجاست که در هرمورد DVRهای نسل نو تنها دوربین های همین نسل را پشتیبانی می نمایند . مثلا شما نمیتوانید دوربین های با تکنولوژی HDCVI را به DVR با تکنولوژی HDTVI متصل فرمایید .
تعداد شبکه تصویر و صدا

تعداد شبکه های تصویر مشخص و معلوم می نماید دستگاه DVR شما قابلیت و امکان پشتیبانی از چند دوربین را دارد . معمولا DVRها با با تعداد شبکه 4 , 8 , 16 و 32 ساخت میگردند . برای پشتیبانی از تعداد دوربین های بیش تر در سیستم آنالوگ از یکسری DVR به طور هم‌زمان سود می شود . راه و روش مرسومی برای ارتقا تعداد شبکه یک DVR نیست پس در‌صورتی‌که که ممکن است در آتی نزدیک اقدام به ارتقا تعداد دوربین نمایید حتما از DVR با تعداد شبکه دلخواه استعمال کنید .

شبکه های صدا نیز امکان ضبط صدا را برای شما روی دستگاه آماده می نمایند . بسیاری از گونه های DVRها فقط از یک ورودی صدا برخوردارند . اگر که به تعداد متعددی میکروفن در محل خود نیاز دارید در تعیین دستگاه دقت فرمایید .
رزولوشن و تعداد فریم ضبط دستگاه

( برای اطلاعات بیشتر به مقالات رزولشن های ضبط DVR و فریم در ثانیه مراجعه‌نمایید . )

دستگاه های DVR در روزولشن و تعداد فریم ضبط محدودیت دارند . طبیعتا هرچه این دو برهان کار کشته خیس باشد شما به دستگاه توسعه یافته تری نیاز خواهید داشت که شاید هزینه بر خیس نیز خواهد بود .


روزولشن ضبط و تعداد قاب در دستگاه های با امکان میانگین به نوعی دارای یک ارتباط عکس هستند . به مفهوم که احتمالا دستگاه در روزولشن های بالا با تعداد فریم کمتر از ارگانیک ضبط نماید . تعداد قاب طبیعی ضبط 25 فریم در ثانیه است . در‌حالتی که که قاب های فیلم کم باشد صحنه ها به صورت تصاویر مسلسل چشم می‌شوند .

به عنوان مثال احتمالا شما در خصوصیات دستگاه DVR مشخصاتی به صورت پایین ببنید :

25fps CIF Resolution Recording

10fps D1 Resolution Recording

در این صورت دستگاه شما در رزولشن CIF ( به نسبت ضعیف ) با کادر بدون نقص ضبط می کند ولی در رزولوشن D1 ضبط به طور 10 قاب فیس می‌گیرد .

توجه به روزولشن ضبط و تعداد فریم در گزینش دستگاه DVR دوچندان کلیدی است . به خصوص در صورتیکه که از دوربین های کیفیت بالا کیفیت بالا منفعت می کنید مسلما دستگاهی را گزینش نمائید که قابلیت های ضبط زیاد بالایی داشته باشد .
رزولوشن انتقال تصویر

احتمال دارد در ویژگی ها دستگاه DVR خود به اصطلاح Dual Stream برخورد کرده باشید . این اصطلاح نشان می دهد که دستگاه شما با دو حالت گوناگون مبادرت به تصویر سازی می کند . حالت اول یا این که کلیدی ( Main Stream ) برای دیدن تصاویر بر روی خویش دستگاه قضیه استعمال قرار میگیرد . وضعیت دوم یا این که فرعی ( Substream ) برای دیدن تصاویر در انتقال تصویر روی تلفن همراه یا کامپیوتر مسئله استفاده قرار میگرد .

توجه داشته باشید که در شرایطی که که از انتقال تصویر اینترنتی در ایران سود میکنید با توجه تخت گاز محدود اینترنت بالا بودن روزولشن در وضعیت فرعی امداد متعددی به شما نخواهد کرد . اما با این حال اطلاع از جزئیات آن یاری متعددی به شما خواهد کرد .
تعداد هارد دیسک های قابل پشتیبانی

تعداد هارد دیسک های قابل پشتیبانی بر روی دستگاه DVR محدود است . در حالتی‌که به بازه دوره ضبط دوچندان نیاز داشته باشید حتما بایستی به تعداد و ظرفیت هارد های قابل پشتیبانی بر روی دستگاه توجه فرمایید .

( برای محاسبه واحد سنجش هارد دیسک ما یحتاج برای ضبط DVR کلیک کنید . )
خروجی های تصویر

دستگاه های DVR معمولا دارنده خروجی های تصویری مشخصی می‌باشند . اما ممکن است با اعتنا به نیازتان به جور خاصی از خروجی تصویر بر روی DVR نیاز داشته باشید . خروجی های رایج بر روی DVRها خروجی های ذیل هستند :

خروجی CVBS : دوربین مدار بسته چیست:: برچسب ها : دوربین مداربسته ,
ن : Lorenzen Muir
ت : دوشنبه 29 خرداد 1396
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)